We hebben alleen seks tijdens de vakantie

Beste Gertjan,
Mijn man en ik zijn al heel lang bij elkaar, meer dan twintig jaar. Onze relatie is prima, maar seks hebben we nog maar heel zelden. Dus bijvoorbeeld maar zo een keer per half jaar, vooral op vakanties. We praten er ook niet over, het lijkt wel niet meer te bestaan tussen ons. Hoe erg is dat nou eigenlijk op de lange duur? Is het toch beter om er iets aan te doen?
Groeten van Lida van Zomeren
Seksuoloog Gertjan van Zessen Seksuoloog Gertjan van Zessen


Beste Lida,
Het voor de hand liggende antwoord is natuurlijk: praat er eens over met je man. Dat is het makkelijke deel. Daar kan van alles uitkomen, maar waarschijnlijk wordt het iets van 'het niet echt missen maar soms ook wel, terugverlangen naar vroeger toen het vanzelfsprekender was en ook best wat vaker willen vrijen'.

Dan begint het lastige deel: wat doe je dan met die wederzijdse welwillendheid? Wachten tot de zin spontaan weer opkomt? Seksspeeltjes bestellen op het internet? Schuin naar elkaar gaan zitten loeren op de bank als Pauw en Witteman klaar zijn?

Eén van de leuke dingen als seksuoloog is mensen die wel willen maar uit de routine zijn geraakt, weer aan het vrijen helpen. Wat helpt is uitspreken dat je er samen weer iets aan kunt doen, maar wat echt helpt is er gericht tijd voor maken. Niet wachten tot beiden spontaan zin hebben (een van de grote romantische denkfouten over seks in de langere relatie) maar een tijd in de agenda prikken en dan geboend en geborsteld voor het bed staan.

Probeer maar eens een half uur aandacht aan elkaar te geven, aanraken, je rug laten masseren – het hoeft niet direct seksueel te worden. Als het prettig voelt, hup de agenda pakken en weer een half uurtje afspreken.
Succes.
Gertjan van Zessen

  • Dr. G. van Zessen (1963) is psycholoog en seksuoloog. Hij heeft een eigen praktijk (www.vanzessen.com) en is mede-eigenaar van een consultancy bureau (PACE Consultants, gevestigd in Soest en Lunteren).

    Meer lezen?
    G. van Zessen, Seksverslaving; begrijpen en veranderen, uitgeverij SWP, 2009.

Gertjan van Zessen, april 2010



Zomeractie

Login plusabonnees:

Gebruikersnaam
Wachtwoord