Hoe leer ik weer genieten van kleine dingen?
Beste Ursela,
Hoe leer ik weer genieten van de kleinste dingen?
Groeten van Jado
Coach: Ursela van Stekelenburg
Beste Jado,
Genieten van de kleinste dingen, dat is een mooi voornemen. Om nu ook daadwerkelijk de daad bij het woord te voegen kun je kleinschalig te werk gaan, kun je dagelijks dat ene genietmoment nemen.
Daarvoor kun je je laten inspireren door datgene wat jou een prettig gevoel geeft, door die dingen die jou vrolijk zullen stemmen, zoals fijne momenten uit het verleden.
- Haal eens in gedachten een dergelijk genotmoment naar boven en laat dat beeld, dat gevoel op je inwerken.
- Maak een lijst van die voor jou kleine genietingen. En maak per dag enkele seconden/minuten vrij om bewust daaraan te denken en/of om dat genotmoment in praktijk te brengen.
Jado, als je kleine stappen zet, niet in één keer teveel van jezelf vergt en consequent dagelijks dat ene moment voor jezelf neemt, dan zul je op termijn automatisch voor een dergelijk gevoel weer gevoelig worden!
Hartelijke groet,
Ursela van Stekelenburg
www.cleverwise.com
Ursela van Stekelenburg, september 2008
Alle adviezen van experts
Neem een proefabonnement op Psychologie Magazine
Nu: 4 nummers van Psychologie Magazine voor 15 euro
Word zorgelozer in 4 weken
Volg de online training Stop met piekeren
Social bookmarks