Bevrijd jezelf 504: Het A-syndroom

Vakantie. Manlief wil rust. Geen lange autoritten met zeurende kinderen. Nee, op de boot, een waddeneiland, dat moet mooi zijn. Toch? Het wordt A, nog eens A, het blijft A. Jarenlang. En ik? Ik leid aan het A- syndroom. Al met de Kerst heb ik nachtmerries. Beklim weer datzelfde duin, fiets weer hetzelfde rondje, loop datzelfde ‘bos’ in en meteen eruit, want het is de naam amper waardig. Het wordt een obsessie. Hoe houd ik dit vol? Ik krijg heimwee naar onze oude kever waarmee we in de jaren zeventig heel Europa zijn doorgecrost.

Eindelijk vind ik het genoeg, ik ga weg, met of zonder manlief, maakt me niet uit. Mijn keuze valt op Sicilië, en… hij gaat mee. Meivakantie; zijn ervaringen zijn indrukwekkend. Proestend het water uit: “In mei heeft het zeewater ongeveer dezelfde temperatuur als op A in augustus!”. En: “De dennenbomen hier doen me denken aan het bos bij N”. En een lichte bedenking: “Toch lekker eten hier, maar restaurant het Witte Paard in N is ook niet te versmaden”. “Zeg schat, als we terug zijn kunnen we nog wel een dag naar A”.

Aahh! Houdt het nu nooit op? Nee dus, of zijn het ontwenningsverschijnselen? Wat maakt het uit, A is voltooid verleden tijd! De TomTom is nu geprogrammeerd op ‘Italie’; vindt ie toch interessanter dan de veerhaven ‘H’. Het tij is gekeerd! Inhalen noemen ze dat. Ook al loop je tegen de 60, voel je nooit te oud om….. wat een bevrijdend gevoel, nooit meer Ameland!
Joan (57)

Waarvan hebt ú zich bevrijd?, Dat vroegen we aan lezers van Psychologie Magazine. Hier leest u waarvan ze zich in hun leven met succes hebben losgemaakt.




  • Alle adviezen van experts


  • Online cursus Inleiding in de psychologie
    Geef uzelf meer verstand van psychologie cadeau met deze gloednieuwe online introductie in de wetenschappelijke psychologie van Psychologie Magazine.

    Neem een proefabonnement op Psychologie Magazine
    Nu: 4 nummers van Psychologie Magazine voor 15 euro


    Deel deze pagina met anderen






    Nieuw: voordelig adverteren in Psychologie Magazine