Bevrijd jezelf 177: Van je vliegangst

Dromen in Thailand

Droomreis naar Thailand, energiekuur! Net wat ik nodig heb. Nou was het een aantal jaar geleden ondenkbaar dat ik mij vrijwillig in een vliegtuig zou begeven, want ik had een aan hysterie grenzende vliegangst. Gelukkig heb ik mij daarvan kunnen bevrijden.

Naar de oorzaak kan ik alleen maar gissen. Vanuit psychologisch oogpunt zijn er best een paar te benoemen. Dierbaren die ik naar Schiphol heb gebracht om volledig of uit mijn dagelijks leven te verdwijnen. Kleine luchtzakjes tijdens mijn allereerste (en tot dan toe enige) vlucht. Angst voor verlies van controle (zou ik ineens gaan gillen: “Ik heb een bom”? Afstel van je vlucht gegarandeerd…). Hoogtevrees.

Een aantal jaar geleden besloten we om die zomer vrienden in het zonovergoten Californië te gaan bezoeken. Met de boot was geen optie, dus die angst moest weg. Stoute schoenen aan en op een saaie zondag naar Stichting Valk in Lelystad. Ik heb daar een aantal workshops gevolgd en die waren, hoe simpel ook, enorm verhelderend.

De piloot was voor mij bijvoorbeeld geen mens, maar een abstract iets zoals een robot. Tijdens de workshop vertelde een piloot, van vlees en bloed, wat vliegen ongeveer inhoudt. En dat lucht niet “niets” is, maar een materie, vergelijkbaar met wat water voor een boot is. Aangezien ik wel bekend ben met varen, kwam dit logisch op mij over. Daarnaast vertelde de man dat een piloot ’s avonds ook gewoon weer thuis wil komen. Ja duhuh, maar toch, dat gaf mij vertrouwen!?!

Thailand, ik ben er klaar voor!
Iet (47)

Waarvan hebt ú zich bevrijd?, Dat vroegen we aan lezers van Psychologie Magazine. Hier leest u waarvan ze zich in hun leven met succes hebben losgemaakt.




Jubileumaanbieding

Login plusabonnees:

Gebruikersnaam
Wachtwoord